تبلیغات
هیچ جا خونه آدم نمی شه - چه طوری یک بچه رو چهار ساعت سرگرم کنیم؟

هیچ جا خونه آدم نمی شه

یکشنبه دوستم کار داشت و دخترش کمی سرماخورده بود برای همین نمی خواست بفرستتش مهدکودک. از اونجایی که ما تو این شهر به جز هم کسیو نداریم قرار شد دخترشو بیاره بذاره پیش من. منم کلی فکر کردم تا ببینم فینگیل دوست داشتنی رو چه طوری سرگرم کنم. این فینگیل خانوم چهار ساله و نیمه به شدت باهوشه و شدیدا بلا. برای چند ساعت سرگرم کردنش باید کلی نوآوری کرد وگرنه حوصله اش سر میره.

حدود ساعت ده صبح مهمون کوچولومون اومد خونمون. یک قالیچه وسط آشپزخونه انداختم و روش یک ملافه کشیدم که کثیف نشه. فینگیل رو نشوندم رو قالیچه و مواد کیک رو اندازه گرفتم گذاشتم جلوش. یک کاسه بزرگ و همزن هم دادم دستش و هی بهش گفتم چی رو با چی قاطی کنه و اونم کلی شاد و خوشحال هر کاری گفتم انجام داد. منم در حال پختن ناهار بودم. بعد بهش کار با همزن رو یاد دادم و همه رو مخلوط کرد. بعد قالب کاپ کیک رو بهش دادم و کلی کاغذ کاپ کیک هم بهش دادم تا از هر مدلی که دوست داره تو قالبا بچینه، که اونم مدل میکی موس رو انتخاب کرد و تو قالبها چید. بعد بهش قاشق دادم تا از مایه کیکی که آماده کرده بریزه توی قالبهاش. بعدش من قالبها رو گذاشتم تو فری که از قبل گرم کرده بودم.

کلی با هم هی به کیک کوچولوها سر می زدیم و از پف کردنشون ذوق می کردیم.

از فر که دراومدن بهش گفتم بره از توی کابینتی که مخصوص وسایل شیرینی پزی هست هر چی وسیله تزیینی دوست داره برداره و بچینه روی قالیچه. بعد یک کاسه خامه هم گذاشتم جلوش و بهش گفتم هر جور دوست داره کاپ کیک هاشو تزیین کنه. کار تزیین بیست و چهار تا کاپ کیک کلی زمان برد و هی بین تزیین فینگیل خانوم میومد منو بوس می کرد و می گفت تا حالا هیچ وقت انقدر بهم خوش نگذشته بود. خلاصه نزدیک ساعت دو که مامانش اومد هنوز مشغول تزیین بود.

جای شما خالی دور هم ناهار خوردیم و به عنوان دسر هم کاپ کیک های فینگیل پز رو زدیم بر بدن. بعد هم نصفش رو برد با خودش خونه که با باباش بخوره و نصفشم گذاشت برای من و همسرجان.

خلاصه نزدیک چهار ساعت با کار به این سادگی بچه سرگرم شد بدون اینکه من دردسری داشته باشم و تازه کلی هم بهش خوش گذشت.

عکس این پست هم که معلومه چند تا از کاپ کیک های هنر دست فینگیل جونمه.


نوشته شده در چهارشنبه 6 اسفند 1393 ساعت 05:37 ق.ظ توسط شف شبنم نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک