تبلیغات
هیچ جا خونه آدم نمی شه - یک صبحانه رویایی

هیچ جا خونه آدم نمی شه

امروز صبح که از خواب بیدار شدم به شدت گشنه بودم. کلا چون شبا زود شام می خوریم ( معمولا هفت و نیم دیگه شاممونو خوردیم) صبحا زود بیدار می شم و میل به صبحانه ام زیاده.

خلاصه امروز صبح که داشتم فکر می کردم چی بخورم یکهو هوس هلیم* کردم شدید. اما خب اینجا هلیم خوب پیدا نمی شه باید دو روزی دوام بیارم تا بریم مشهد و یک هلیم اساسی بزنیم بر بدن.

توی مشهد هلیم فروشی زیاده اما بهترین و قدیمی ترین هلیم مال هلیم بهارستان هست. انقدر خوشمزه است که دلتون می خواد برین با حاجی که صاحب مغازه است و هفت تا پسر داره ازدواج کنین تا بتونین هر روز صبح هلیم بخورین. هلیم رو بعضی ها با نمک، بعضی ها با شکر و بعضی ها با دارچین می خورن. البته اینجا روی هلیم قیمه هم می ریزه که اونم خودش داستانیه از خوشمزگی. من هلیم رو ساده دوست دارم و با چیزی قاطیش نمی کنم. به هر حال اگه گذارتون به مشهد افتاد به هیچ عنوان این صبحانه لذیذ رو از دست ندین. از چهار صبح تا هشت هلیم دارن و اگه ماه رمضون باشه از ساعت سه هلیم هست تا وقتی که تموم بشه. البته ماه رمضون ها معمولا یک صف چند صد متری جلوی مغازه هست اما به نظر من که ارزششو داره. حتی من که لب به گوشت گوسفند نمی زنم این هلیم رو می خورم و ذره ای بو نمی ده و چرب نیست. کلا یک صبحانه بهشتیه.

آدرس: احمدآباد ،خیابان ملاصدرا،نبش ملاصدرا یک پلاک 47

*توی کتاب مستطاب آشپزی که همسر جان و بنده ارادت خاصی بهش داریم تاکید کرده که هلیم درسته و حلیم یک اشتباه مصطلح هست. و بازم تاکید کرده که ما انسان های با سواد جامعه از کلمه هلیم استفاده کنیم. اما من که توی لغت نامه گشتم هم هلیم بود و هم حلیم. برای شما هم لینک کردم که خودتون ببینید. اما من کلا چون از "ه" دو چشم بیشتر خوشم میاد و خوشگل تره توی این پست همش نوشتم هلیم.


نوشته شده در سه شنبه 29 بهمن 1392 ساعت 05:11 ق.ظ توسط شف شبنم نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک