تبلیغات
هیچ جا خونه آدم نمی شه - پوستر یا تابلوی نقاشی؟

هیچ جا خونه آدم نمی شه

خب همش که قرار نیست درباره خوراکی بنویسم. امروز داشتم توی اینترنت می چرخیدم رسیدم به فروم هایی که خانمها عکس خونه هاشونو می ذارن و بقیه بهشون همفکری می دن برای دکوراسیون. من چون عاشق دکوراسیونم با اینکه تحصیلات آکادمیک در موردش ندارم اما کلی سایت و کتاب و مجله درباره اش خوندم.

به مرور می خوام چیزهایی که توی عکسها برام آزار دهنده بود رو بگم. اولین چیز اینه که خیلی اشتباهه که روی دیوار مهمانخانه پر از عکسهای خانوادگی، عکسهای دو نفره عاشقانه و عکس بچه ها باشه. اگه خونه بزرگی داریم که نشیمن کاملا از مهمانخانه جداست ایرادی نداره که توی نشیمن خصوصی از عکس استفاده بشه اما برای مهمانخانه و قسمت غذاخوری باید از تابلو استفاده کنیم. خیلی ها به جای تابلو از پوستر استفاده می کنند. می شه یک پوستر قشنگ رو قاب کرد و به دیوار زد اما من اصلا از این کار خوشم نمیاد. پوستر به نظرم هیچ روحی نداره. تابلو باید کار دست باشه تا روح و انرژی داشته باشه و منتقل کنه. حالا این کار دست می تونه یک نقاشی آبرنگ یا رنگ روغن باشه، یا توی خونه هایی با تم سنتی، یک تابلو فرش. لازم نیست کار هنری خیلی گرون باشه اما برای من مهمه که حتما کار دست باشه.

تابلویی که عکسشو توی این پست گذاشتم یک کار رنگ روغنه که چون با رنگ مبلام هماهنگ بود بالای کاناپه توی نشیمن زدمش به دیوار.


نوشته شده در چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 03:18 ق.ظ توسط شف شبنم نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک