تبلیغات
هیچ جا خونه آدم نمی شه - خریدهای خوشمزه از روسیه

هیچ جا خونه آدم نمی شه

این چند روز تعطیلی جای همه خالی با همسرجان دوتایی رفته بودیم شمال. راستش انقدر تو سفر روسیه راه رفته بودیم و گشته بودیم و کمبود خواب داشتیم که تصمیم گرفتیم بریم شمال تا کمی استراحت کنیم. وقتی برگشتیم و توی اخبار خبرهای سیل و کشته شدن تعدادی آدم بی گناه رو دیدیم کلی حالمون گرفته شد و جز اینکه متاسف باشیم کاری ازمون برنمیاد.

برگردیم سراغ روسیه؛ هر چند سفر شمال هم کلی نوشتنی داره که بعد از روسیه در موردش می نویسم.

تقریبا همه همسفرها توی روسیه از راهنما آدرس جاهایی که بتونن لباس و اینجور چیزا رو با قیمت مناسب بخرن می پرسیدن و همش دنبال فرصت بودن که برن مرکز خرید اما من و همسرجان چشممون دنبال رستوران ها، منوهاشون، غذاهای مختلف و سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی بود.

انقدر همه چیز تنوع داشت که همش حسرت می خوردم که چرا ما ذره ای از این تنوع رو تو انواع سبزیجات و پنیر و ... نداریم.

مثلا این گوجه فرنگی های خوشگل رو که آدم می دید دوست داشت از همش بخره و باهاش کلی غذاهای رنگی رنگی درست کنه اما حیف که گوجه آوردن از اونجا برام سخت بود.

اما چیزهایی رو که امکان آوردنش وجود داشت می خریدیم که خرده خرده هر وقت باهاشون آشپزی کردم عکساشو براتون می ذارم. مثل این سیب زمینی های خوشرنگ و هیجان انگیز که دو کیلویی ازشون خریدیم و مقداریشو دادیم به پدر دوستم که کشاورزه تا تکثیر کنه و مقداری هم برای مصرف خودمون نگه داشتیم.

هومن می گفت فکر کن چمدونمونو تو فرودگاه برای بازرسی باز کنن؛ چه قدر همه می خندن بهمون با خریدایی که کردیم. اما خب هر کسی از خرید یک چیزی لذت می بره ما هم از خرید خوراکی جات و مواد اولیه آشپزی کیف می کنیم.

راستی فردا می رم مشهد و از عکسای سفر رو میریزم رو لپ تابم و از شنبه با کلی پستهای خوش آب و رنگ بر می گردم.


نوشته شده در سه شنبه 30 تیر 1394 ساعت 06:23 ب.ظ توسط شف شبنم نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک